Girne Kuzey Kıbrıs: Girne otelleri, limanı ve eğlence yerleri hakkında bilgi.

Girne, Kıbrıs

Girne, Kuzey Kıbrıs Girne, Beşparmak dağları ile Akdeniz’in görülmeye değer manzaraları arasında kalan sıra dışı bir yerdir. Tarihi boyunca sayısız uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Girne, geniş bitki örtüsünün, Akdeniz’le buluşmasının bir sentezidir. Bu harika şehir, tatilinizi yapabilmeniz için en uygun yerlerden biridir. Müze ve kaleler Kıbrıs’ın görülmeye değer tarihine ışık tutar. Camiler, kiliseler, eski Pazar, Girne Kalesi ve daha niceleri tarihe meraklı misafirlerimizi bekliyor. Ayrıca Girne otelleri ve tatil köyleri modern bir anlayışla misafirlere mütevazi bir hizmet sunmaktadır. Hediyelik eşya dükkanları, Kıbrıs’tan bir hatıra ile ayrılmak isteyen misafirlerimizin vazgeçilmez tercihi olur. Girne merkezde, Dome Otel’in hemen karşısında nakit para çekebilmeniz için ATM ve Dome Otel’in biraz yukarısında HSBC bank bulunmaktadır.

Girne’de limandan düzenli olarak bot seferleri düzenlenir, Kuzey Kıbrıs’ın hemen hemen tüm koylarında duran ve bu doğal güzellikleri görmenizi sağlayan bu turlara katılmak istemez misiniz? Ve yine bu turlarda yüzebilir, güneşlenebilir ve Akdeniz’in incisi Kıbrıs’ın doğal güzellikleriyle baş başa kalabilirsiniz. Otel bakımından Girne en zengin bölgedir. Girne otelleri gelen misafirleri en iyi şekilde ağırlamaktadırlar.

Girne limanında, misafirlerimize hizmet veren kafeteryalar ve şık restaurantlar bulunmaktadır. Misafirlerimiz, yine bu yerlerde geleneksel Kıbrıs lezzetini tadabilirler. Riverside Tatil Köyü’nden sadece 15 dakika uzaklıkta beşparmak dağlarının tepesinden Girne’nin tüm güzelliklerini görmek isteyen müşterilerimiz, St. Hillarion kalesini tercih edebilir veya daha dar yolları tercih ederek, Buffavento kalesini ziyaret edebilirler. Manzara inanın görülmeye değerdir ve yorgunluğunuza değecektir. Bir diğer yer herkesin bildiği dünyaca ünlü, Bellapais manastırıdır. 14. yüzyıla ışık tutan bu manastırda, dünyaca ünlü konserler ve geleneksel restaurantlar sizlere hizmet vermektedir. Girne’den sadece 10 dakika uzaklıktadır. Riverside Tatil Köyü’nden, Girne merkeze seyahatiniz esnasında ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek süpermarketler hediyelik eşya dükkanları bulunmaktadır. Kumsallar, el değmemiş olanından, aktiviteleri bulunan su sporlarıyla cıvıl cıvıl kumsallara kadar çeşitlilik göstermektedir. Bunun dışında bazı korunaklı yerlerde mevcuttur bazı kumsallar kaplumbağaların yumurtlama bölgesi olduğundan dolayı koruma altında alınmıştır. Kimi restaurantlar saklı, Girne sokaklarında muhteşem lezzetiyle, sınırsız içecek çeşidiyle sizin keşfetmenizi bekliyor kimi restaurantlarda beşparmak dağlarının eteklerinde eşi görülmez manzarasıyla siz misafirlerimizi beklemektedir.

Canlı müzik zevkini yaşamak isteyen müşterilerimiz için, Girne çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Girne’de gece hayat devam etmektedir. Disko ve barları sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenmenize fırsat sağlar.

Girne dağlarında bulacağınız sakinlik ve huzuru inanın hayatınız boyunca, unutmayacaksınız. Misafirlerimiz düzenlenen piknik ve dağ yürüyüşlerinden, oldukça memnun geri dönmektedir. Bu doğal güzelliklere tanık olmak, dışarıdan bakmak değil içinde olmak istemez misiniz? Kış aylarında, Türkiye’de ki Toros dağlarının karlı manzarası, Beşparmak dağlarından o kadar güzel gözükmektedir ki var olan güzelliğe güzellik katar.

Riverside Uluslararası Siteleri:
North Cyprus holidays :: Zypern Hotel :: Resa till Cypern

Tüm hakları saklıdır © 2009 - 2012 Riverside ~ Linkler ~ Tasarlayan ~ BEYAZIT DERE