Buradan Kıbrıs şehirleri, köyleyi ve kasabaları hakkında bilgiye ulaşabilirsiniz.

Kıbrıs şehirleri, köyleyi ve kasabaları

Alsancak

Yöre sakinlerinin sizi oldukça sıcak ve samimice karşılayacağı, hayatın sükûnetle devam ettiği köy merkezine Riverside Tatil köyü sadece yürüyüş mesafesindedir. Köy merkezlerinde yöresel yemekleri, muhteşem tatlıları oldukça uygun fiyata bulabilirsiniz. Ayrıca merkezde kafeteryalar, süpermarketler, postane, eczane, banka gibi ihtiyaçlarınızı tamamen karşılayabileceğiniz yerler mevcuttur. Alsancak’ta her şey elinizin altında olacağından, siz istemedikçe kasabanın dışına çıkmanıza gerek kalmayacaktır. Alsancak beldesinin doğusunda 1974’te Türk Barış Operasyonu’nun da ilk çıkartmanın yapıldığı yerde, operasyon anısına yapılmış anıtı ve savaş anılarının tazelendiği müze ve diğer anıtları görebilirsiniz. Alsancak’ta ayrıca, canlı müzik keyfi ve dans gösterileri yapılan bar ve disko bulabilirsiniz, maç kaçırmak istemeyenler için geniş ekranlı Tv’de maç izlemek keyfini yaşayabilirsiniz.

Beylerbeyi

Bellapais, uluslar arası bir şöhrete sahiptir. Kuzey Kıbrıs’a geldiğinizde, görmeden gitmemeniz gereken yerlerden biridir. Yöre sakinleri, Bellapais’te yaşamaktan gurur duyduklarını her daim dile getirirler. Yerli ve yabancı turistlerin, seyahatleri süresince en az bir kere uğradıkları bir yerdir. Bellapais’te bulunan, Magnigident Gothic Manastırında yaz aylarında konserler ve müzik festivalleri düzenlenmektedir. Köy etrafında gezintiye çıktığınız da, hediyelik eşya satan dükkanları ziyaret edip, Kuzey Kıbrıs kültürünü yansıtan irili ufaklı hediyelerle sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Girne ovası üzerinde, mükemmel manzaralar eşliğinde çeşitli küçük kafeteryalar da, huzur dolu saatler geçirebilirsiniz. Bellapais, geceleri bir başkadır. Şehrin bütün ışıklarını, ayaklarınız altına alırsınız, bu şahane manzara eşliğinde sevdiklerinizle zaman geçirmenin tadına varacaksınız. Buradaki restaurantlar, size muhteşem damak tatlarının yanı sıra, dönüşünüzde Riverside Tatil Köyü’ne ulaşımınız için, imkan sağlayacaktır.

Lefkoşa

Lefkoşa, adanın bölünmüş bir şehridir. Kuzey’in ve Güney’in başkentidir. 2000 yıldır süre gelen tarihiyle, çok derin ve etkili bir geçmişe sahiptir. Kapalı çarşısı, çeşitli mağazaları, Türk lokumu ve diğer Kuzey Kıbrıs’a özgü hediyelik eşyalar bulabileceğiniz merkezler vardır. Lefkoşa’nın camileri, Atatürk meydanı, 14. yüzyıl Kilisesi’nin bir parçası olan, tarihi Türk Hamamı görmeniz gereken yerlerdendir. Başkentte ulaşım, yerel taşımacılıkta oldukça kaliteli ve ekonomik bir ulaşım sağlanmaktadır. Lefkoşa otelleri genelde 5 yıldız kalitesinde olup misafirleri en iyi şekilde ağırlamaktadırlar.

Riverside Uluslararası Siteleri:
North Cyprus holidays :: Zypern Hotel :: Resa till Cypern

Tüm hakları saklıdır © 2009 - 2012 Riverside ~ Linkler ~ Tasarlayan ~ BEYAZIT DERE