Kuzey Kıbrıs’ın Eşi Görülmez plajları, sahilleri, kumsalları hakkında bilgi.

Kuzey Kıbrıs’ın Kumsalları

Kıbrıs Karpaz plajı - Altınkum Kuzey Kıbrıs’ın, doğal ve tarihi güzelliklerinin yanı sıra ada’nın, en muhteşem güzelliği de kumsallarıdır. Bazı kumsallar, çevre kirliliğinden dolayı bozulmuş olsa da, terkedilmiş koyların ve birçok otelin özel kumsallarının güzelliği bu kirliliği kapatmaktadır. Bu tertemiz ve berrak kumsallar, otel misafirleri dışında, dışardan gelen misafirlere de küçük bir ücret karşılığında hizmet vermektedir.

Kuzey Kıbrıs’ın yakıcı güneşi, ruhunuzu ve bedeninizi besleyecektir. Ada iklimi, su tüketiminizi arttıracaktır. Bazı kumsallar kayalıklı olduğundan, gelirken yanınızda deniz ayakkabılarınızı getirmeyi unutmayın.

Karpaz Golden Beach SUNSET KUMSALI
Kuzey Kıbrıs’ın iskelesinden yararlanabileceğiniz kayalıklı, mükemmel bir plajdır. Riverside Tatil köyünün ücretsiz faydalanabileceğiniz servisleri sizi sabahın ilk saatlerinde Sunset’e ulaştırmaktadır. Anlaşmalı olduğumuz Sunset plajında şezlong ve duş hizmetlerinden ücret talep edilmemektedir. Jetski, muz ve paintball gibi aktiviteler ücrete tabidir.

ALAGADİ
Eşiz kumsallarımızdan biri olan Alagadi Girne’nin 10km doğusunda yer almaktadır. Alagadi içinde küçük bir kafe barındıran, sakin bir plajdır. Sakinliğini kaybetmemek için, Alagadi’de su sporları ve plaj aktiviteleri yapılmamaktadır. Bu kumsal deniz kaplumbağalarının özel yumurtlama alalarından biridir. Bu neden den ötürü her daim gözlenmekte ve saat 20:00 ‘de kapatılmaktadır. ‘Kaplumbağa Projesi’ buradan yürütülmekte ve merakı olan misafirlerimize kaplumbağalar hakkında bilgi verilmektedir.

Karpaz plajıKARPAZ
Riverside Tatil köyüne uzak olmasına rağmen, kilometreler sonra karşınıza çıkacak muhteşem görüntü, yorgunluğunuzun yerini neşe ve heyecana bırakacaktır. Eşekleri ile dünyaca ünlü Karpaz’a gittiğinizde, kaplumbağaları ve manastırları da görmeden geri dönmemelisiniz. Zengin bitki örtüsü ve çeşit çeşit çiçeklerin atmosferleri de büyük ahenk oluşturmaktadır. Karpaz’da St. Barnobus Manastırı veya boğazın balık köyü gibi ziyaret edebileceğiniz yerler vardır. Geceyi Karpaz da geçirmek isterseniz birçok otel veya kumsala konuşlanmış bungalowlarda kalabilirsiniz.

BALIKÇILIK
Kuzey Kıbrıs’taki birçok sahil balıkçılık için uygundur. Balık tutmanın keyfini çıkarmak ve huzuru yakalamak için yapmanız gereken tek şey oltanızı alıp kendinizi sahile bırakmaktır. Yılın evrelerine göre değişkenlik gösteren, yakalayabileceğiniz çok çeşitli, zengin balık çeşitleri bulunmaktadır.Eğer balık tutacak ekipmana sahip değilseniz, Girne limanından ekipman kiralayabilir veya satın alabilirsiniz.

Riverside Uluslararası Siteleri:
North Cyprus holidays :: Zypern Hotel :: Resa till Cypern

Tüm hakları saklıdır © 2009 - 2012 Riverside ~ Linkler ~ Tasarlayan ~ BEYAZIT DERE